AgroNews: В Умані презентували Український аграрний ліцей

AgroNews: В Умані презентували Український аграрний ліцей


Читати новину на сайті AgroNews

6 жовтня відбулася офіційна презентація Українського аграрного ліцею (УАЛ). Причиною відкриття такого закладу стала відсутність якісно підготовлених молодих кадрів. Адже до аграрних вищих навчальних закладів приходить молодь, яка не мотивована пов`язувати своє життя із сільським господарством.  

Захід урочисто відкрив голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун.

«Український аграрний ліцей – нестандартний заклад. Я вдячний нашим аграріям, фундаменту цієї країни, що в нас є можливість творити такі речі. Щиросердно дякую колективу нашої компанії. Вдячний народним депутатам, адже новий закон про освіту – це найважливіший закон за всю історію України. І, звісно, спасибі нашим вчителям і директору ліцею Олені Ярошинській, нашим партнерам зі США, Голландії, Естонії, Польщі, які також сьогодні з нами. Без вас зробити такий сучасний заклад було б дуже важко», – зазначив голова ВАР.

Вітальну промову продовжила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтегації Ольга Трофімцева: «Я хочу звернутись до ліцеїстів. Любі мої, ви уже сьогодення, ви зробили правильний вибір, тому я хочу вас переконати в тому, що агро зараз модно. Навчайтеся, кайфуйте, використовуйте кожну мить в даному ліцеї, використовуйте кожну можливість для того, щоб взяти щось нове, навчитись в тих чудових людей, що з вами будуть працювати».

Міський голова м. Умань Олександр Цебрій у своїй промові відзначив унікальність УАЛ.

«Відкриття першого приватного навчального закладу, Українського аграрного ліцею, – це визначна подія для Умані. Приємно те, що цей захід відбувається напередодні дня міста. В цей знаменний день звертаюсь до викладачів та учнів, сьогодні ви отримуєте змогу працювати та навчатися в новому закладі, творити історію», – сказав він.

Презентацію Українського аграрного ліцею також відвідав голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець.

«Хотів би подякувати всім ініціаторам створення ліцею за їх особистий вклад в освітній процес, який дає можливість нашому молодому поколінню знайти себе у цьому сумбурному сьогоденні, стати висококонкурентними на ринку праці», – зазначив голова Черкаської облради.

За словами першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Віталія Коваля, Український аграрний ліцей незабаром випустить своїх спеціалістів, які дозволять по новому розвивати аграрний сектор і завойовувати позиції на нових аграрних ринках.

Під час презентації УАЛ виступили і представники вітчизняного аграрного бізнесу: Андрій Гордійчук, Іван Чайківський, Сергій Іващук та власники фермерських господарств.

Директор УАЛ Олена Ярошинська висловила вдячність гостям заходу за побажання та закликала їх і надалі підтримувати починання аграрної освіти по всій Україні.

Після презентації ліцеїсти ознайомили всіх учасників події зі специфікою роботи ліцею. Крім того, гості взяли участь у круглому столі «Регіональна освіта молоді в контексті розвитку аграрного сектору України», де обговорили альтернативну педагогічну систему, яка апробується в УАЛ та передбачає відмову від традиційних засад організації освітнього процесу. Адже акценти в освітній діяльності Українського аграрного ліцею зміщено в бік командної співпраці, спільного продукування й реалізації ідей. Так, за два роки навчання ліцеїсти здобудуть не лише академічні знання, але й спробують себе як мінімум у трьох професіях у реальних умовах праці.

Ще однією родзинкою презентації Українського аграрного ліцею стала зустріч «Молодь та бізнес», де ліцеїсти та аграрії дискутували про аграрний бізнес в Україні і переваги роботи в агросекторі.