Е-бібліотека

Навчальна література

Художня література

Енциклопедії, довідники, словники

Періодичні видання

ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Оскар Уайльд “Портрет Доріана Грея”

Доріан Грей, чарівної краси юнак, бажаючи лишатися вічно молодим і не загубити своєї вроди, платить дуже високу ціну. Він продає свою душу. Портрет, написаний талановитим художником, бере на себе всі вади і гріхи свого власника. Твір примушує замислитися як над життям взагалі, так і над життям окремої людини, у романі багато філософських висновків та афоризмів.

Оноре де Бальзак “Гобсек”

Твори Оноре де Бальзака — своєрідний еталон реалістичного мистецтва Франції. Лихвар Гобсек процентами душить своїх жертв і володіє світом, але перетворюється на людину без віку і статі, що нагадує автомат. Всемогутня шагренева шкіра звільняє Рафаеля де Валентена від бідності, дає можливість долучитися до всіх благ, але одночасно позбавляє його здібності до творчості, духов­ності. Здобувши можливість володіти безмежним багатством, вони втратили бажання насолоджуватися життям, почуття жалю до інших людей, зробилися слугами багатства і врешті гинуть. Абсолютизація грошового інтересу руйнує особистість. Сучасне життя показує, що висновки Бальзака стосуються не тільки його часу і не тільки Франції.

Йоанна Ягелло “Кава з кардамоном”

Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється.
Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню… Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов´язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми… Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з´ясувати пов´язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила…

Ромен Гарі “Повітряні змії” (російською)

“Повітряні змії” – остання книга одного з найбільш популярних світових класиків. Це захоплюючий роман про війну, окупацію, французький опір, але головне – про кохання. Ромен Гарі написав його незадовго до самогубства в 1980 році, незабаром після своєї грандіозної літературної містифікації, коли під псевдонімом Еміль Ажар він – єдиний в історії письменник – вдруге удостоївся Гонкурівської премії.

Моріс Метерлінк “Синій птах”

«Синій птах» (Блакитний птах) — п’єса Моріса Метерлінка, написана у 1908 році у жанрі символізму.

П’єса пронизана почуттям віри в Людину, яка, завдяки своїм численним науково-технічним, а головне — душевним здобуткам (пізнанню істинних Радощів і Блаженств) стає володарем світу рослин, тварин, речей, ба навіть стихій. Подорож дітей символізує мандри у нескінченних глибинах свого «я», яке впливає на два сутнісні начала — Світло й Темряву.

Паоло Коельо “Алхімік”

Роман Пауло Коельо «Алхімік» було написано 1988 року, він став бестселером №1 у 29 країнах, а в 1998 році ввійшов до першої десятки найпопулярніших у світі книг. Основний сюжет взятий з європейського фольклору: тобто сюжет 1645 «Скарб дому» за класифікацією фольклорних сюжетів Аарне-Томпсона-Утера. Типовий представник – англійська казка «Pedlar з Swaffham» («Коробейник з Софема»), а також один з епізодів «Тисячі і однієї ночі». Головний герой книги – пастух Сантьяго, який живе в Андалусії. Одного разу він побачив сон, який вабив його піти до єгипетських пірамід, щоб знайти скарб…

ТВОРИ ІЗ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Іван Нечуй-Левицький “Кайдашева сім’я”

У повісті класика української літератури Івана Нечуя-Левицького (1838–1918) показано, як приватновласницькі інстинкти, індивідуалістична психологія призводять людин у до морального зубожіння. За визначенням І. Франка, цей твір «з погляду на артистичне змалювання селянського життя і добру композицію належить до найкращих оздоб українського письменства». Видання подарункове, ілюстрації Анатолія Базилевича.

Панас Мирний “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» став першою в нашому письменстві монументальною селянською епопеєю, усебічним змалюванням життя українського села. Автори сміливо утверджують важливу в усі віки ідею — народ жив би мирно, якби не нестерпне гноблення (воли б не ревли, якби ясла були повні), але разом із тим за допомогою насильства світ не вдосконалиш. Відповідаючи на зло злом, людина лише посилює його й замикає в коло, з якого немає виходу.

Сучасні літературознавці визначають тему роману як зображений на широкому суспільному тлі життєпис злочинця Чіпки від його народження до ув’язнення на каторгу. Цікаво, що в радянських підручниках і посібниках дещо інакше формулювали тему цього твору: «Зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема кріпосництва та його залишків, напередодні й під час проведення реформ, що розпочалися 1861 р.».

Іван Карпенко-Карий “Мартин Боруля”

Сюжет комедії “Мартин Боруля” письменник будує на фактах з життя родини Тобілевичів: батько драматурга, який довгий час служив управителем поміщицьких маєтків, вирішив домогтися визнання свого роду дворянським. На це пішло чимало часу, але марно – дворянство не було доведено, оскільки прізвище в старих документах була Тубілевіч, а в нових – Тобілевич. Карпенко-Карий використав цей факт, щоб висміяти спроби простої людини вибитися в дворяни, неправильно думаючи, що цим можна в чомусь піднятися над іншими.

Михайло Коцюбинський “Intermezzo”

Повість Михайла Коцюбинського «Intermezzo» — класика українського імпресіонізму. У творі все символічне — від героїв до поетики. Перед читачем постають головні дійові особи — Залізна рука городу, Ниви у червні, Сонце, Три білих вівчарки, Зозуля, Людське горе. Головний герой твору прагне відпочити від людей і лише серед зелених степів і бездонної небесної блакиті він нарешті чує тишу. Однак хіба можна втекти від Залізної руки городу? Хіба Людське горе не зустріне його і там, не нагадає про себе? Світ душі, світ природи і світ людей зливаються воєдино в непорозуміннях і швидкоплинних моментах гармонії. Повість зацікавлює глибиною ідей та метафоричним багатством.

Михайло Коцюбинський “Тіні забутих предків”

Ця книга, одна з найкращих в усій українській літературі, розповідає про кохання гуцульських Ромео та Джульєтти і приголомшує драматизмом подій та доль. Непереверш ена екранізація Сергія Параджанова принесла Україні понад сто міжнародних кінопремій. Твір класика вітчизняної літератури Михайла Коцюбинського – справжня прик раса вашої домашньої бібліотеки!

Ольга Кобилянська “Земля”

Повість «Земля» висвітлює одвічні проблеми — людини і землі, злочину й кари, батьків і дітей. Трагічна історія родини Федорчуків — це новітня інтерпретація християнського мотиву братовбивства, хоч і написана за реальними подіями, що відбулися в с. Димка, де жила якийсь час О. Кобилянська. Цьому творові притаманні глибокий психологізм та символізм у розкритті образів. Так, Михайло і Сава — протилежні психологічні типи. Марійка та Івоніка — уособлення цінностей народної моралі, Сава і Рахіра — втілення духовної деградації, образ Анни передає трагедію шляхетної, чутливої душі в жорстоких обставинах тогочасного сільського життя.

ЛІТЕРАТУРА З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Василь Шкляр “Залишенець. Чорний ворон”

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили – але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці – обрали собі смерть.

На нашем сайте вы можете скачать книгу “Залишенець. Чорний ворон” Шкляр Василь бесплатно и без регистрации в формате fb2, rtf, epub, pdf, txt, читать книгу онлайн или купить книгу в интернет-магазине.

Сергій Плохій “Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності”

Сергій Плохій – автор книжки, професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи.

З нагоди 25-річчя Незалежності.

Вашій увазі пропонується цікавий виклад історії українських земель упродовж двох з половиною тисячоліть – від скіфів до нашого часу, висвітлено процеси, що вплинули на розвиток і становлення держави. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність. «Брама Європи» – це правдива історія нашої країни, наших прагнень та життя! Пориньте у спогади предків та їхні долі, що вирішили наше сьогодення!

.