У Тишківці дітей навчатимуть за фінською та естонською моделлю освіти

У Тишківці дітей навчатимуть за фінською та естонською моделлю освіти


У суботу 15 вересня відбулось офіційне відкриття філії Українського Аграрного Ліцею (УАЛ) у с. Тишківка (Добровеличківський район, Кіровоградська область).

Запуск ліцейного класу став результатом спільної роботи Всеукраїнської Аграрної Ради та зокрема її учасників – Ігора Неофіти й Сергія Сауся, Інституту кооперації і місцевого самоврядування (ІКОМІС), голів Тишківської ОТГ та місцевого бізнесу.

Філія була відкрита на базі Тишківської ЗОШ №1. Меценати у стислі терміни провели капітальний ремонт в усьому крилі закладу, де УАЛ орендує три класи. Там були замінені вікна, відремонтовані стіни, стеля, підлога. Крім того, для учнів Тишківської філії ОТГ було закуплено сучасну техніку: інтерактивну дошку, ноутбуки, планшети.

Навчатись в оновлених класах зможуть як ліцеїсти, так і діти загальноосвітньої школи. Для всіх дітей діятимуть освітньо-розважальні студії: історична студія «Гілея», студія «Захоплююча хімія», ІТ-студія «Джобс», студія з фінансової грамотності «Юніор банк», студія з математики «Косинус», театральна студія «Антракт».

Викладати у ліцейному класі будуть вчителі тишківських шкіл. У серпні 2018 року методологічний центр СвітОсвіт провів для них двотижневий семінар-практикум. В подальшому викладачі Українського аграрного ліцею надаватимуть Тишківській філії методичну та організаційну підтримку. Діти матимуть змогу приймати участь у спільних заходах разом із ліцеїстами, які навчаються в Умані, подорожувати, проходити практику у приватних компаніях.

Довідка. Український аграрний ліцей (УАЛ) — приватний середній навчальний заклад ІІІ-го ступеня з аграрним нахилом, розташований в місті Умань Черкаської області. В основу освітньої методики лягли принципи естонської та фінської систем середньої освіти. Ліцей заснований головою Всеукраїнської Аграрної Ради Андрієм Дикуном у 2017 році.