Ліцеїсти та тьютори УАЛ переймали досвід США у вихованні лідерів через агроосвіту

Ліцеїсти та тьютори УАЛ переймали досвід США у вихованні лідерів через агроосвіту


Представники Українського аграрного ліцею та молодіжної організації «Майбутні фермери України» впродовж 10 днів вивчали досвід США у вихованні молодих лідерів через аграрну освіту. Проведення навчального туру стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку у рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Команда з України стала учасниками 91 щорічної конвенції Майбутніх фермерів Америки штату Міссурі. Біля 3-х тисяч юних учасників МФА та сотні організаторів створили неймовірний формат підведення підсумків річної роботи організації та емоційного об‘єднання молоді на урочистому відкритті конвенції.

Декан Аграрного Коледжу Браєн Гартон та Джон Сіменсeнон провели для Майбутніх фермерів України  екскурсію по території Університету Міссурі (Mizu). Учасники відвідали меморіальну частину університету, оглянули будівлі білого та червоного комплексів університету, найвідоміші місця містечка, яке є значною частиною міста Колумбія (120 тис. населення), відвілали студмістечко, спортивний центр та обов’язкове для першокурсників кафе, що працює за моделлю «все включено».

Учасники навчальної поїздки переконались,  що старша школа готує молодь до життя не теоретично, а практично.  Кінцевий продукт, який виготовляє кожен учень ускладнюється в залежності від класу та обов’язково продається, а за виручені кошти починається реалізація нового проекту.

Наприклад, у старшій школі Хікмана делегацію з України запросили на заняття із агродисципліни, де старшокласники виготовляли клітку для птиці. Поряд із класом для теорії — майстерня із сучасним обладнанням. Учні готують план, а потім працюють за схемою.

Бакалаври університету Міссурі провели для гостей з України заняття на аграрні теми: «Агросфера в США», «Аграрна освіта в США», «МФА в США».

Візит в Tipton High School дав можливість познайомитись з системою початкової та старшої школи, форматами викладання аграрних дисциплін. В школі (як і в усіх школах США) є майстерня та теплиця.  Усі курси мають практичну складову — все вивчається на реальних прикладах, ситуаціях. Кінцевий продукт, який виготовляє кожен учень, ускладнюється в залежності від класу та обов’язково продається, а за виручені кошти починається реалізація нового проекту.

Дорослі учасники навчальної поїздки відвідали приватну компанію Burgers’ Smokehouse, сільськогосподарський кооператив, організацію FCS (надає кредити дрібним фермерам), дослідну ферму ґрунтів, ферму, яка спеціалізується а дослідженні та селекції сої, осередок МФА в Чілікоте, а також зустрілись з багатьма фермерами та експертами з агроосвіти.

Учасники освітнього туру Великдень відсвяткували в США  і відвідали Церкву Євангелістів протестантів м. Колумбія.

Пастер Керміт познайомив учасників туру з релігійними вподобаннями американців та провів ознайомлюючу екскурсію. Він показав сучасні будівлі недільної школи — дошкільного, початкового, середнього та старшого рівнів, спортивний комплекс та комфортні зали для служінь.

Довідка. Майбутні фермери України — потужна молодіжна платформа, представлена в усіх регіонах України. ЇЇ діяльність позитивно впливає на соціальні процеси в громадах та країні. Місія МФУ — згуртувати  молодих українців навколо ідеї розвитку країни шляхом формування їхньої активної громадянської позиції та лідерського потенціалу. Учасники МФУ вже реалізували понад 70 регіональних та всеукраїнських проектів.